Czy to Snapchat? Nie, to nowy Skype!

Co różni Skype’a od Snapchata? No cóż, coraz mniej. Po zapoznaniu się z najnowszą wersją Skype’a można odnieść wrażenie, że jego twórcy postanowili zatrzeć tyle różnic między tymi dwoma komunikatorami, ile się da.

skype

 

Trzeba przyznać, że Skype nie jest pierwszym produktem, którego twórcy zainspirowali się Snapchatem przy udoskonalaniu swoich narzędzi. Facebook już jakiś czas temu wprowadził możliwość dzielenia się stories w Messengerze i na Instagramie. Jak widać, Snapchat, którego idea dla części osób wciąż pozostaje niejasna, jest komunikacyjnym strzałem w dziesiątkę. Ale do rzeczy…

 

Co nowego w Skypie?

 

czat
https://www.skype.com/pl/new/

 

W zasadzie wszystko

Każdy widok w aplikacji został bowiem zaprojektowany na nowo. Przesyłane zdjęcia mogą być ozdabiane rysunkami i napisami (brzmi znajomo?). Esencją Skype’a są wiadomości tekstowe; czat nie mógł więc zostać pominięty w procesie udoskonalania aplikacji. W najnowszej wersji komunikatora okno rozmowy można w pewnym stopniu spersonalizować, nadając mu wybrany przez siebie kolor.

Oprócz zwykłych emotikonów, do urozmaicenia rozmowy można używać GIFów, naklejek, Moji i reakcji. Z kolei obszar Chwile pozwala na publikowanie materiałów, które są tam dostępne równo przez tydzień. Na publikacje w Chwilach również można reagować emotikonami. Reakcji za pomocą emotek też można używać podczas rozmów audio i wideo.

 

chwile
https://www.skype.com/pl/new/

 

Póki co najnowsza wersja Skype’a dostępna będzie wyłącznie na Androida. Skype zapowiada jednak, że niebawem zostaną udostępnione wersje także dla iOS-a, Windowsa i Maca.

Co sądzicie o nowym Skypie? Uważacie, że wprowadzenie nowych funkcjonalności to dobre posunięcie, czy może krok w stronę pozbawienia aplikacji jej własnego, niepowtarzalnego charakteru?