Jak napisać CV w Dokumentach Google?

Google wychodzi naprzeciw wszystkim, dla których przygotowanie dobrego CV to wyzwanie. Teraz profesjonalne szablony CV dostępne są w Dokumentach Google.

pawel-czerwinski-710838-unsplash

O tym, że napisanie profesjonalnego, a zarazem ciekawego CV to nie taka prosta sprawa, wie każdy, kto kiedykolwiek starał się o posadę, na której mu zależało. Dla jednych wyzwaniem jest trafne, lecz zwięzłe opisanie swojego dotychczasowego doświadczenia, dla innych – właściwe formatowanie dokumentu. Teraz stworzenie przejrzystego życiorysu ułatwia internautom Google, udostępniając różne wzory CV.

Jak napisać CV z Google?

Żeby utworzyć Curriculum Vitae w oparciu o szablon Google, należy wejść w Dokumenty Google (docs.google.com). Na górze dostępnych jest kilka propozycji szablonów różnych dokumentów (oprócz wzorów CV Google proponuje wzory listów, projektów czy notatek ze spotkania). Aby mieć dostęp do wszystkich szablonów, należy kliknąć w przycisk “Galeria szablonów”. Do wyboru jest 5 motywów CV: szwajcarski, szeryfowy, koralowiec, mięta i motyw nowoczesny. Różnią się między sobą układem poszczególnych sekcji i kolorystyką.

cv cv cv

Po wybraniu pożądanego szablonu wystarczy uzupełnić informacje o swoim wykształceniu, doświadczeniu, umiejętnościach i osiągnięciach.
Jakiś czas temu możliwość szybkiego przygotowania CV dał swoim użytkownikom serwis LinkedIn. Korzystając z usługi Resume Assistant od najpopularniejszego serwisu społecznościowego dla profesjonalistów, użytkownicy mogą porównać swój życiorys do życiorysów innych osób na podobnych stanowiskach. Google takiej możliwości nie daje, ale ma jedną – dla wielu osób znaczącą – przewagę nad kreatorem CV od LinkedIn: jest dostępny w języku polskim. Osoby poszukujące sposobu na stworzenie prostego, ale spójnego i estetycznego CV z pewnością będą zadowolone.