Just Drive – płać mobilnie i jedź

Od niedawna w Sklepie Google Play i w App Store dostępna jest darmowa aplikacja, która ma szansę zrewolucjonizować sposób płacenia za paliwo. Niestety, pojawiły się już pierwsze problemy.

justdrive

Just Drive to aplikacja, która umożliwia bezgotówkowe płacenie za paliwo na stacjach Orlen i Bliska. Po zatankowaniu pojazdu wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na dystrybutorze, a następnie potwierdzić płatność w aplikacji, do której wcześniej została podpięta karta płatnicza. I tyle – szybko, łatwo i bez konieczności stania w kolejce.

To nie koniec plusów korzystania z Just Drive. Niewątpliwym atutem aplikacji jest to, że pozwala na oszczędności – i bynajmniej nie chodzi tu o nazywaną w ten sposób niechlubną praktykę sprzedaży kradzionego paliwa. Korzystając z Just Drive, oszczędzisz 5 gr na każdym litrze paliwa. Kolejne 5 groszy przez kolejne 3 miesiące możesz zaoszczędzić, jeśli osoba, której polecisz aplikację, użyje wygenerowanego przez Ciebie kodu (osoba, która skorzystała z kodu, również będzie mogła tankować z dodatkową zniżką).

Na uwagę zasługuje też sposób, w jaki aplikacja została zaprojektowana – jej interfejs jest przyjemny dla oka i umożliwia intuicyjne korzystanie z usługi.

justdrive

Czy Just Drive ma jakieś minusy?

Niestety, póki co Just Drive nie jest dla każdego. Z aplikacji mogą korzystać tylko osoby, które prowadzą działalność gospodarczą (przy rejestracji należy podać numer NIP firmy). Jednak prawdopodobnie za jakiś czas możliwość płacenia za paliwo w ten sposób będą mieli także klienci indywidualni.

error

Co więcej, kilka dni temu aplikacja przeszła pierwszy kryzys: w trakcie weekendu, z powodu problemów informatycznych na stacjach Orlen, nie można było korzystać z takich usług jak płatność kartą, BLIKIEM, czy właśnie Just Drive. Problem z korzystaniem z aplikacji pozostał nawet po usunięciu awarii.

No cóż, zdarza się. Jeśli ten problem nie będzie się powtarzać, a do tego aplikacja będzie dostępna dla wszystkich – wieszczymy jej niemały sukces.