Messenger będzie tłumaczył wiadomości

Messenger – jedna z najpopularniejszych aplikacji, służąca do komunikacji internetowej, będzie posiadać nową funkcję. Funkcja będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję. Mowa tutaj o tłumaczeniu wiadomości z innych języków na wybrany przez użytkownika.

Messenger

Najpopularniejszy komunikator

Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. W 2008 roku można było ją znać jako Facebook Chat, który był wbudowany w Facebooka. W 2011 roku działa oddzielnie pod nazwą Facebook Messenger. Aplikacja jest połączona z Facebookiem, dlatego dzięki niej można komunikować się ze wszystkimi użytkownikami serwisu, bez wcześniejszego dodawania ich do „kontaktów”. Jest to bardzo wygodne – głównie dlatego z Messengera korzyta ponad 1 miliard osób.

Messenger i jego funkcje

Messenger oferuje wiele ciekawych funkcji: wysyłanie zdjęć, wideo, animacji, naklejek, plików. Pozwala reagować na wiadomości znajomych poprzez naciśnięcie wybranej emotki przy wysłanej wiadomości. Możliwe jest wykonywanie połączeń głosowych oraz wideorozmów z jedną osobą lub grupą osób. Ciekawą funkcją jest szyfrowanie wiadomości oraz granie w minigry. Do tych wszytkach funkcji, pare dni temu dołączona została możliwość automatycznego tłumaczenia wiadomości z języka obcego.

M Translations

M Translations – taką nazwę nosi nowa funkcja Messengera. Dostępna jest w aktualnie tylko w Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku, a języki które obsługuje to angielski i hiszpański. Możliwe jest tłumaczenie „na żądanie” oraz „automatyczne”. Co więcej, wyświetlanie tłumaczenia nie sprawia, że oryginalny tekst znika. Użytkownik może porównać oryginalny tekst z tłumaczeniem. To bardzo wygodne.

Mamy nadzieję, że funkcja zostanie poszerzona o inne kraje i języki.