Nowy Gmail – czy warto się przełączyć?

Gmail to jedna z najchętniej wybieranych poczt elektronicznych. Od niedawna ze skrzynki Google korzysta się jeszcze przyjemniej.

Gmail

Nowa wersja Gmaila, zaprojektowana rzecz jasna w stworzonym przez Google stylu material design, cieszy oko od pierwszego spojrzenia. Nowy Gmail przypomina nieco inną usługę Google, Inboxa. Nowe funkcje sprawiają, że skrzynka jest przejrzysta, a zarządzanie wiadomościami – bardzo proste.

Nowe funkcje Gmaila

Zatem co nowego pojawiło się w Gmailu?

  1. Widoczne załączniki – załączniki są dostępne w widoku skrzynki odbiorczej. Oznacza to tyle, że przesłane zdjęcia czy udostępnione dokumenty można otworzyć bez wchodzenia w wiadomość, do której są dołączone (jeśli są to pliki Google – widać je także w mailu informującym, że ktoś dodał w nich komentarz).
  2. Możliwość odłożenia maila na później – jeśli nie masz czasu odpowiedzieć na ważnego maila, możesz skorzystać z opcji „odłóż”, klikając na ikonkę zegara przy wybranej wiadomości i wskazując termin ponownego pojawienia się jej w skrzynce. Jeśli zechcesz wrócić do wiadomości szybciej, znajdziesz ją w folderze „Odłożone”.
  3. Przypomnienia – dobra opcja dla roztargnionych: nowy Gmail przypomina o mailach, które pozostały bez odpowiedzi zbyt długo.
  4. Możliwość wypisania się z newsletterów – jeśli konsekwentnie nie będziesz reagować na wiadomości od danego odbiorcy, Gmail zaproponuje Ci rezygnację z otrzymywania ich – bez opuszczania skrzynki.
  5. Panel po prawej stronie – daje szybki dostęp do trzech aplikacji: Kalendarza, Keep (który jest narzędziem do zapisywania notatek) i Listy zadań.

zrzut-ekranu-2018-04-30-o-11-40-13

 

Jak włączyć nowego Gmaila?

Żeby przejść do nowej wersji Gmaila, należy kliknąć w ustawienia (koło zębate w prawym górnym rogu) i kliknąć „Nowy Gmail – wypróbuj”. Do wyboru są trzy widoki: domyślny, wygodny i kompaktowy. Widok domyślny przypomina ten z wcześniejszej wersji, w widoku wygodnym z poziomu skrzynki odbiorczej znikają załączniki, a w kompaktowym – wiadomości się ścieśniają. Który widok jest najlepszy? O tym każdy użytkownik powinien zdecydować sam. Wygląda to tak:

domyslny
widok domyślny

wygodny
widok wygodny

kompaktowy
widok kompaktowy

Nowa wersja Gmaila jest zdecydowanie warta wypróbowania. Jeśli nie przypadnie Ci do gustu – zawsze możesz wrócić do klasycznej wersji. Jednak mamy przeczucie, że tak się nie stanie.