Płatności mobilne od Apple – niebawem w Polsce!

Apple Pay już niedługo pojawi się w naszym kraju. Czego mogą oczekiwać użytkownicy iPhone’ów?

Póki co usługa Apple Pay dostępna jest na 21 rynkach. Jak zapowiedział Tim Cook, niebawem będą mogli z niej korzystać również posiadacze urządzeń Apple z Polski. 

iPhone 10

Apple Pay – co to jest?

Apple Pay to usługa umożliwiająca dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych przy użyciu iPhone’a (od iPhone’a 6 wzwyż), Apple Watch, iPada i Maca. Oznacza to tyle, że właściciele urządzeń z jabłkiem będą mogli używać ich niczym karty kredytowej. Jakie banki będą wspierać Apple Pay? Póki co wiadomo, że zbliżeniowe płatności iPhonem umożliwią swoim klientom BZ WBK, mBank i Pekao SA.

Bezpieczeństwo płatności mobilnych Apple

Wiele osób – szczególnie, tych, które rozważają skorzystanie z płatności mobilnych od Apple – zastanawia się, czy płacenie za pomocą iPhone’a jest bezpieczne. Apple Pay wykorzystuje technologię Touch ID lub Face ID. Dzięki analizie danych biometrycznych (tzn. rozpoznawaniu odcisków palców i twarzy), zgubienie smartfona nie będzie oznaczało, że potencjalny nieuczciwy znalazca bez problemu będzie mógł skorzystać z portfela użytkownika. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony – dla jeszcze większego bezpieczeństwa warto ustawić kod PIN.

Dane zarejestrowanej karty (kredytowej, płatniczej lub debetowej) nie są przechowywane ani w smartfonie, ani na serwerach Apple i operatorów. Firma dba o prywatność użytkowników: nie zbiera informacji o wykonanych przez nich operacjach, a lista ostatnich transakcji dostępna jest na smartfonie tylko dla użytkownika.

Apple Pay to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Prawdopodobnie będziemy mogli z niego skorzystać już w przyszłym miesiącu.

A płatności za pomocą usługi Apple Pay na iPhone 10 firma z Cupertino reklamuje tak: