(Polski) Jaki będzie iPhone 8?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Już niedługo premiera iPhone’a 8. Co wiadomo na temat jego właściwości technicznych, designu i ceny?

iphone

iPhone 8 będzie jubileuszowym smartfonem spod znaku jabłka – premiera pierwszego iPhone’a miała miejsce 10 lat temu, w styczniu w 2007 roku. Rozgłosu i licznych doniesień iPhonowi 8 może pozazdrościć niejeden celebryta… Oto, co mówi się na jego temat.

Jak będzie wyglądał iPhone 8?

Pierwsza zmiana ma dotyczyć wyświetlacza – ekran w najnowszym iPhonie ma pokrywać cały przód urządzenia. Naturalną konsekwencją tego posunięcia będzie brak okrągłego przycisku Home. Najnowsza wersja iPhone’a ma być pozbawiona nawet wirtualnego przycisku (takiego, jaki jest w iPhonie 7). Do wybudzenia telefonu będzie wystarczyło dotknięcie ekranu.

iphone

Co zamiast TouchID?

Brak charakterystycznego przycisku na dole smartfona oznacza, że Apple najprawdopodobniej zrezygnował z Touch ID (choć pojawiają się głosy, że ta funkcja może być wbudowana w przedni panel wyświetlacza). Funkcja identyfikowania właściciela ma być jednak na jeszcze wyższym poziomie i odbywać się za pomocą rozpoznawania twarzy (nawet w słabym świetle i pod różnymi kątami) oraz skanowania tęczówki oka.

Cena iPhone’a 8

Nowy iPhone nie będzie należał do najtańszych – ma kosztować ponad 1000 dolarów. Nikt chyba nie spodziewał się, że ten model będzie tani, ale taka kwota niejednego fana nadgryzionego jabłka może zmusić do głębszego zastanowienia się nad zakupem. Dla części osób rozwiązaniem może być iPhone 7s lub 7s Plus, które pojawią się razem z iPhonem 8.

Premiera iPhone’a 8, 7s i 7s Plus ma mieć miejsce na początku września. Czekamy z niecierpliwością.