(Polski) Płatności mobilne od Apple – niebawem w Polsce!

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Apple Pay już niedługo pojawi się w naszym kraju. Czego mogą oczekiwać użytkownicy iPhone’ów?

Póki co usługa Apple Pay dostępna jest na 21 rynkach. Jak zapowiedział Tim Cook, niebawem będą mogli z niej korzystać również posiadacze urządzeń Apple z Polski. 

iPhone 10

Apple Pay – co to jest?

Apple Pay to usługa umożliwiająca dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych przy użyciu iPhone’a (od iPhone’a 6 wzwyż), Apple Watch, iPada i Maca. Oznacza to tyle, że właściciele urządzeń z jabłkiem będą mogli używać ich niczym karty kredytowej. Jakie banki będą wspierać Apple Pay? Póki co wiadomo, że zbliżeniowe płatności iPhonem umożliwią swoim klientom BZ WBK, mBank i Pekao SA.

Bezpieczeństwo płatności mobilnych Apple

Wiele osób – szczególnie, tych, które rozważają skorzystanie z płatności mobilnych od Apple – zastanawia się, czy płacenie za pomocą iPhone’a jest bezpieczne. Apple Pay wykorzystuje technologię Touch ID lub Face ID. Dzięki analizie danych biometrycznych (tzn. rozpoznawaniu odcisków palców i twarzy), zgubienie smartfona nie będzie oznaczało, że potencjalny nieuczciwy znalazca bez problemu będzie mógł skorzystać z portfela użytkownika. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony – dla jeszcze większego bezpieczeństwa warto ustawić kod PIN.

Dane zarejestrowanej karty (kredytowej, płatniczej lub debetowej) nie są przechowywane ani w smartfonie, ani na serwerach Apple i operatorów. Firma dba o prywatność użytkowników: nie zbiera informacji o wykonanych przez nich operacjach, a lista ostatnich transakcji dostępna jest na smartfonie tylko dla użytkownika.

Apple Pay to rozwiązanie wygodne i bezpieczne. Prawdopodobnie będziemy mogli z niego skorzystać już w przyszłym miesiącu.

A płatności za pomocą usługi Apple Pay na iPhone 10 firma z Cupertino reklamuje tak: