(Polski) Spotify – gigant się rozrasta

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Grono użytkowników Spotify mocno się powiększy. A to za sprawą migracji użytkowników usługi, o której wiele osób przeczyta po raz pierwszy.

spotify

Mowa o Groove Music Pass, czyli usłudze Microsoftu służącej do streamowania i kupowania muzyki. Jest to produkt, któremu nie udało się zdobyć zbyt wielkiej popularności (w Polsce Groove Music Pass w ogóle nie był dostępny). Na początku października Microsoft poinformował, że konta Premium w tej usłudze niedługo zostaną zamknięte.

No cóż, amerykański gigant chciał dobrze, ale wyszło jak… często (sorry, Microsoft). Z początkiem 2018 roku po Groove Music Pass w wersji Premium nie będzie śladu. Wszystkie płatne opcje, tj. streamowanie, kupowanie i pobieranie, zostaną wyłączone. Microsoft nie pozostawia jednak swoich użytkowników samych w wyborze nowego dostawcy muzyki. Zamykając swoją usługę, proponuje im przejście na Spotify.

Grono subskrybentów Spotify się powiększy

 

spotify

Przejście na Spotify ma być bardzo proste. Użytkownicy Groove Music Pass mogą przejść do Spotify, zachowując wszystkie swoje listy przebojów. Oczywiście nic na siłę. Ci, którzy nie będą chcieli korzystać ze Spotify, będą mogli zrezygnować z usługi i otrzymać zwrot odpowiedniej części kwoty, jaką zapłacili Microsoftowi za korzystanie z ich platformy.

Tylko czy ktoś będzie chciał zrezygnować? Z całym szacunkiem dla dogorywającego Groove Music Pass, Spotify to chyba najlepsza muzyczna opcja. Na tę chwilę za Spotify w wersji Premium miesięcznie płaci 60 mln osób (użytkowników, którym wystarczy wersja podstawowa, jest jeszcze więcej – łącznie Spotify ma 140 mln użytkowników). Jego największy rywal, Apple Music, ma o połowę mniej użytkowników. Pod względem liczby subskrybentów Spotify jest liderem na rynku serwisów muzycznych. I choć gusta to rzecz względna, chyba można powiedzieć, że w kwestii wygody i oferowanych możliwości Spotify też nie ma sobie równych.