Realizacje

eOdpoczynek.pl

Klient:

eOdpoczynek.pl


Data:

Październik 2015r.


Zakres prac:

  • Strona internetowa
  • Wersje responsywna RWD
  • Ilustracje tematyczne

Realizacja

Startup. Nasz startup.

Każdego dnia nasza agencja poszukuje różnych dróg samorozwoju. Jedną z nich odnajdujemy tworząc własne produkty. eOdpoczynek.pl to jeden z tych produktów, który dzięki prostemu pomysłowi ma satysfakcjonować szerokie grono osób.

Analiza rynku.

Najprostsze rzeczy, zazwyczaj przychodzą w nieoczekiwanym momencie. Obecnie większość osób korzystających z internetu, a jednocześnie spędzających wypoczynek poza domem, poszukuje bazy noclegowej w internecie. My również.

Okazuje się jednak, że większość stron internetowych, zarówno tych dużych jak i małych, obiektów turystycznych jest przestarzała lub używa prostego, mało atrakcyjnego wizualnie, gotowego szablonu. Powód zazwyczaj jest jeden - ograniczenie kosztów. Wychodząc na przeciw postanowiliśmy stworzyć produkt, który nie tylko pozwoli zminimalizować koszty małych przedsiębiorców, ale przede wszystkim będzie skoncentrowany na potrzebach tego konkretnego sektora rynku.

Krok po kroku

Podstawowe założenia.

Zaczęliśmy od postawienia sobie pytania jaki element na stronie internetowej obiektu turystycznego powinien być, pod względem funkcjonalnym, najważniejszy?

Łatwa i szybka rezerwacja z podglądem wybranego pokoju. Czy to nie brzmi zbyt banalnie? Nie.

Standardowe szablony nie posiadają takiej funkcjonalności. Rezerwacja odbywa się poprzez formularz kontaktowy, co prowadzi do tego iż zarządzający stroną nie posiada bezpośredniej możliwości zarządzania kalendarzem rezerwacji, a pytania dotyczące jednego terminu mogą się powtarzać, ponieważ użytkownik nie posiada informacji o terminach zarezerwowanych.

Pierwsze koty za płoty.

Skoro podstawowy aspekt funkcjonalny naszego produktu został określony należało przejść dalej. Kreacja wizualna.

Kupujemy oczami, dlatego strona internetowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również atrakcyjna wizualnie. Schemat tworzenia swojej strony przez zamawiającego postanowiliśmy ograniczyć do minimum. Naszym minimum stał się wybór regionu w jakim obiekt się znajduje - morze, góry, jeziora. Dla każdego z tych sektorów stworzyliśmy odrbęny szablon wizualny, który różnił się ilustracjami tematycznymi, jednak wszystkie połączone były tą samą funkcjonalnością.

Efekty finalne

Wszystko w jednym miejscu.

Kilka prostych kroków do stworzenia swojej własnej strony internetowej z rozbudowanym systemem rezerwacji.

  1. Wybierz swój region, jednocześnie wybierając kreacją wizualną swojej strony internetowej
  2. Dynamicznie uzupełnij swoją stronę treścią wprowadzając galerię zdjęć, cennik, opis obiektu oraz listę pokoi z możliwością ustalenia wyranych przez Ciebie szczegółów
  3. Opłać miesięczny i roczny abonament za utrzymanie strony internetowej
  4. Nie. Tego punktu już nie ma. Właśnie stworzyłeś swoją stronę internetową.

Satysfakcja.

Podstwowy i najbardziej porządny przez nas czynnik w naszej pracy. Nic powiem tak nie zwiększa horyzotnów samorozwoju, jak osiągane cele i aprobata obiektywnych odbiorców.

Zobacz również

SchoolVoice

SchoolVoice

Bubbles

Bubbles