Realizacje

Kancelaria Radcy Prawnego Blanka Żak-Madera

Klient:

Kancelaria Radcy Prawnego Blanka Żak-Madera


Data:

Lipiec 2015r.


Zakres prac:

  • Strona internetowa
  • Wersje responsywna RWD

Realizacja

Przed rozpoczęciem prac dotyczącej danej realizacji zawsze przeprowadzamy pełne rozpoznanie rynku i konkurencji naszego klienta.

Strony internetowe branży adwokatów, radców prawnych czy prawników charakteryzują się:

  • Minimalizmem
  • Przestarzałą strukturą informacji
  • Brakiej innowacyjności

Wszystko to powoduje - nie bójmy się tego powiedzieć - nudą i powtarzalnością przy każdej kolejnej, oglądanej stronie internetowej.

Wyjdźmy na przeciw temu, czego się boimy

Strach przed podążaniem za trendami czy innowacyjnym rozwiązaniami w przypadku branży naszego klienta wynika przede wszystkim z charakterystyki ich zawodu. Z doświadczenia wiemy jednak, że w każdej branży jest granica, którą można przesunąć i pójść o krok dalej, zachowując w dalszym ciągu przyjęte normy i zasady.

Nasz klient zaufał nam w 100%. Był świadomy naszego doświadczenia, a efekt naszej pracy przeszedł oczekiwania wszystkich, w tym również nas. Udało się nam się stworzyć stroną internetową, która prócz czytelnego przedstawienia zawartej na niej treści, podejmowała w dużym stopniu interakcję z użytkownikiem zachącjąc go tym samym do dalszego zagłębiania się w jej struktury.

Człowiek witruwiański

Człowiek witruwiański (wł. Le proporzioni del corpo umano secondo Vitruvio) – rysunek autorstwa Leonarda da Vinci upowszechniony przez niego około roku 1490[1]. Rysunek, stworzony ołówkiem i atramentem na papierze, przedstawia figurę nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną w okrąg i kwadrat (łac. Homo Quadratus — człowiek kwadratowy)[2]. Rysunkowi towarzyszy tekst sporządzony tzw. pismem lustrzanym. Z tekstu wynika, że rysunek stanowi ilustrację do fragmentu Księgi III traktatu O architekturze ksiąg dziesięcioro Witruwiusza, poświęconego proporcjom ludzkiego ciała.[3] Witruwiusz charakteryzuje ludzką sylwetkę jako będącą głównym źródłem proporcji klasycznego porządku architektonicznego. W tym przypadku zwrócono uwagę na fakt, że wysokość dorosłego człowieka równa się w przybliżeniu szerokości jego rozstawionych ramion.

Źródło: www.pl.wikipedia.org/wiki/Człowiek_witruwiański

Motyw przewodni

Przygotowując projekt graficzny pamiętaliśmy by bardzo ważnym jego elementem był "człowiek witruwiański". Był to motyw, który powtarzał się w identyfikacji wizualnej naszego klienta od początku jego kariery zawodowej. Nie chcieliśmy go utracić ponieważ stanowił już charakterystyczną i rozpoznawalną jego cechę.

Zobacz również

SchoolVoice

SchoolVoice

Pałac Schoena

Pałac Schoena