Realizacje

AppDays.fr

Klient:

AppDays.fr


Data:

Sierpień 2017r.


Zakres prac:

  • Strona internetowa
  • RWD - Responsive Web Design

Realizacja

AppDays.fr to coroczna, jedna z największych na świecie konferencji międzynarodowych poświęcona rynkowi aplikacji mobilnych oraz internetowych, organizowana w samym sercu Francji, czyli Paryżu.

Konferencja trwa dwa dni, a zainteesowanie kilku tysięcy uczestników skupione jest na kilkudziesięcu prelegentach. Swoje prezentacje mają przedstawiciele takich marek jak Skype, Slack, Nokia, Shazam, Allianz czy Apple.

Forma oraz makiety funkcjonalne

Konferencję skupiająca twórców oraz użytkowników aplikacji mobilnych cechuje przede wszystkim dynamiz, ciekawa forma oraz podążanie za trendami.

Podczas tworzenia strony internetowej, która przez najbliższe kilka lat ma być wizytówką tej konferencji, chcieliśmy uchwycić te cechy, tak by bezpośrednio kojarzyła się ona z ideą jaką organizatorzy chcą przekazać. Musieliśmy jednak pamiętać, że strona internetowa konferencji musi być przede wszystkim skupiona na treści jaką ma przekazać, co bezpośrednio zachęca kolejnych uczestników do rejestracji.

Pierwszym etapem naszych prac było określenie formy jaką ma przybrać nowa strona internetowa. Najlepszym rozwiązaniem, które organizatorzy zaakceptowali, była forma onepage, czyli strony internetowej, na której wszystkie informacje znajdują się na stronie głównej, a użytkownik przechodzi pomiędzy nimi poprzez scrollowanie.

Następnie przeszliśmy do przygotowania makiety funkcjonalnej. Miała ona określić dokładne ułożenie poszczególnych sekcji oraz funkcjonalności na nowej stronie. Zdecydowaliśmy się na makiety typu hi-end, które w swojej podstawowej formie zawierają już określone takie wartości jak wielkość poszczególnch elementów czy rozwiązania w działaniu sekcji. Taka forma pozwala na wczesnym etapie przybliżyć formę finalną, a tego właśnie oczekiwali organizatorzy.

Projekt graficzny oraz wdrożenie

Po dokładnym rozplanowaniu struktury informacji na stronie mogliśmy przejść do projektu graficznego. Istotą tego etapu było stworzenie kreacji, która w pełni odda ducha tej konferencji.

Rozmowy z organizatorami określiły nam kształt wizualny jaki strona powinna mieć. Ważnym było pokazanie dynamizmu, który odnaleźliśmy w żywych kolorach i płynnych kształtach.

Typografia przez nas wybrana miała podkreślać kształt projektu, a jednocześnie mocno wybijać ponad niego treść, której czytelność była najważniejsza.

Ostatnim etapem naszych prac było wdrożenie projektu graficznego. Poprzednia strona internetowa wdrożona miała przestarzały i autorski system zarządzania treścią (CMS). Uniemożliwiało to prostą i szybką aktualizację treści. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom całość wdrożyliśmy na platformie WordPress, uwzględniając przy tym dynamiczne dostosowywanie się witryny do urządzeń mobilnych (RWD, Responsive Web Design).

Efekt? Dynamiczna strona internetowa, skupiona na treści i mocnej kreacji graficznej.

Zobacz online:

www.appdays.fr

Zobacz również

UbezpieczeniaOnline.pl

UbezpieczeniaOnline.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Blanka Żak-Madera

Kancelaria Radcy Prawnego Blanka Żak-Madera