Strona internetowa, RWD

GWSH Biuro Karier

Klient:

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego


Data:

Listopad 2016r.


Zakres prac:

  • Strona internetowa
  • Wersja responsywna RWD

Realizacja

Struktura organizacja Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach podzielona jest na liczne mniejsze jednostki (biura), których zadaniem jest obsługa studentów we wskazanym zakresie.

Większość informacji online dotyczących tych jednostek skupiona jest w formie podstron dla głównego serwisu internetowego www.gwsh.pl

Czas zmian i porządków

Ilość informacji dostępnych dla studentów rośnie każdego miesiąca. Z czasem pojawił się więc problem ich klarownego przedstawienia potencjalnie zainteresowanym.

W tym miejscu rozpoczęła się nasza współpraca z GWSH. Zarząd uczelni postanowił systematycznie odłącząć od głównej witryny internetowej poszczególne biura. Pierwszym było Biuro Karier.

Każde z biur docelowo ma posiadać swoją stronę internetową gdzie gromadzone będą informacje dotyczące tylko tego biura. Wszystko to ma na celu sprawnienie działania uczelni, ale przede wszystkim przekazywania informacji studentom.

Podstawowe funkcjonalności

Największym problem z jakim borykało się Biuro Karier było dobre przedstawienie ofert pracy, praktyk lub stażu dla potencjalnego studenta. Strona internetowa osadzona była w stukturach głównej strony GWSH, skutkiem tego było ograniczenie funkcjonalności dodawanych informacji do prostych stron tekstowych.

Strefa kandydata i pracodawcy

Nowa, samodzielna strona Biura Karier zakładała stworzenie rozbudowanego systemu z podziałem na strefy Kandydata oraz Pracodawcy. Pozwoliło to zautomatyzować proces dodawania nowych ogłoszeń o pracę, staż lub praktyki bezpośrednio przez pracodawców. Jednocześnie studenci otrzymali możliwość składania swoich podań online oraz obserwacji procesu rekrutacji.

Tym sposobem na stronie powstała dość wyselekcjonowana giełda ofert pracy, pracodawców oraz potencjlanych pracowników.

Dodatkowo cały serwis uzupełniły aktualności oraz wydarzenia związane wyłącznie z Biurem Karier. Ważnym działem stały się Sylwetki Absolwentów gdzie uczelnia wyróżnia absolwentów, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami.

Responsywna wersja serwisu internetowego (RWD)

Istotną częścią realizacji było przygotowania serwisu internetowego tak by automatycznie dostosowywał się do rozdzielczości ekranu odwiedzajacego. Zdecydowana większość odwiedzajacych to ludzie młodzi, zagonieni licznymi obowiązkami, jednak stale będący online za pośrednictwem swojego smartphona lub tabletu. Pamiętając o tym stworzony przez nas nowy serwis internetowy jest w pełni responsywny i nie zależnie od używanego urządzenia każdy znajdzie w nim wszystko czego szuka.

Zobacz online:

www.biurokarier.gwsh.pl

Zainteresowała Cię ta realizacja? Chcesz z nami współpracować?

Nie czekaj! Napisz na adres biuro@visiontrust.pl lub skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.

Zobacz również

Przedszkole Miejskie nr 2 w Sosnowcu
Strona internetowa, RWD

Przedszkole Miejskie nr 2 w Sosnowcu

Repignite
Aplikacja internetowa

Repignite