Strona internetowa

Querona

Klient:

Querona


Data:

Listopad 2016r.


Zakres prac:

  • Strona internetowa

Realizacja

Querona stanowi wyodrębniony podmiot dużej spółki informatycznej i tak naprawdę jest pojdynczym produktem skierowanym do przedsiębiorstw przechowujących liczne informacje w bazach danych.

Zrozumienie produktu

Nasza agencja miała za zadanie stworzenie pełnej kreacji graficznej dla nowej strony internetowej, która przedstawia produkt Querona. Istotnym więc z naszego punktu widzenia było zrozumienie zasad działania oraz sama funkcjonalność.

Querona służy do integracji baz danych posiadających różne źródła. Jest w stanie automatycznie, za pomocą kilku kliknięć połączyć dowolną liczbę baz danych tworząc z nich jeden wynik.

Taka funkcjonalność jest przydata szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, w których liczne działy dzielą się wynikami, jednak nie systematyzują ich w jednym, wspólnym formacie.

Elastyczność

Strony internetowe firm informatycznych łączy jeden problem - brak elementu wizualnego, który je wyróżni. Szukając motywu przewodniego dla naszej kreacji postawiliśmy na słowo klucz, elastyczność. Dlaczego właśnie ten przymiotnik? Poniżej Querona w elastyczny sposób łączy ponad 40 różnych źródeł w jedno.

Użyteczność i spójny klucz wizualny

Nie zapominaliśmy jednak o tym iż bardzo ważnym aspektem tworzonej strony internetowej jest jej użyteczność. Informacji musiałybyć przedstawione w jasny sposób, a klucz wizualny je łączący miał stanowić element dodatkowy, który odbiorcy będą kojarzyć z produktem. Tak powstały abstrakcyjne wizualizacje, która płynnie przechodzą przez całą stronę.

Przejrzysta struktura

Finalny efekt naszych analiz przedstawiliśmy w postaci przygotowanego projektu graficznego strony internetowej typu one-page.

Istotnym elementem wszystkich prac było opracowanie struktury, która pozwoli na przejrzyste przedstawienie funkcjonalności produktu, a jednocześnie zachęci potencjalnych odbiorców do skorzystania z niego.

Czy to wszystko się udało? Pozostawiamy Twojej ocenie.

Zainteresowała Cię ta realizacja? Chcesz z nami współpracować?

Nie czekaj! Napisz na adres biuro@visiontrust.pl lub skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.

Zobacz również

Templeton Resources
Identyfikacja wizualna, strona internetowa, ilustracje

Templeton Resources

Primavika
Strona internetowa, sesja fotograficzna

Primavika