(Polski) 4 najlepsze świąteczne reklamy 2017

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zgodnie z tradycją Boże Narodzenie dopiero za miesiąc, ale w internecie święta zaczynają się dużo wcześniej. Zobacz cztery najciekawsze świąteczne reklamy tego roku.

ida swieta

Święta za pasem – ten fakt nie umknie nikomu, kto posiada telewizor, komputer czy smartfona. Niektóre sklepy i marki próbują zarazić nas magią świąt już w październiku; w listopadzie sezon świąteczny trwa na dobre. Niestety, częściej wszechobecni mikołajowie i świąteczne pożyczki raczej irytują, niż wprowadzają magiczny klimat, choć zdarzają się marketingowe perełki – takie jak najnowsze reklamy trzech marek, których nikomu nie trzeba przedstawiać.

 Allegro – Talizman

logoallegro

Jakiś czas przywoływaliśmy zeszłoroczną świąteczną reklamę Allegro jako wyjątek od reguły, według której im dłuższe video, tym mniejsze zaangażowanie odbiorców. Podczas oglądaniu dziadka, który uczy się języka angielskiego, polało się wiele łez. Po roku Allegro nie obniża poprzeczki – najnowsza świąteczna reklama serwisu jest jeszcze dłuższa od poprzedniej, ale mimo to raczej mało kto pomyśli o tym, by ją wyłączyć. Bohaterem spotu jest chłopiec o imieniu Marcel, który nie rozstaje się z otrzymanym od rodziców talizmanem. Ten (oczywiście zamówiony na Allegro) podarunek przynosi mu sporo szczęścia. Moc talizmanu sprawia między innymi, że w autobusie przysiada się do niego ulubiona koleżanka, a dręczony przez grupkę wyrostków chłopiec, którego dostrzega Marcel, zostaje uratowany z opresji. Pewnego dnia okazuje się, że jest ktoś, komu moc talizmanu przydałaby się bardziej…

 

Apple – Sway

apple

Nowa świąteczna reklama Apple to niespełna dwuminutowy musical, który rozgrywa się na zaśnieżonych miejskich ulicach. Kto nie dał się nigdy ponieść, słuchając muzyki podczas chodzenia? To uczucie zna chyba każdy, kto spaceruje ze słuchawkami w uszach. Dziewczyna z filmiku Apple słucha akurat Sama Smitha, więc klimat jest romantyczny, a spacer dziewczyny pełny uniesień. W pewnym momencie wpada na przechodzącego obok chłopaka, daje mu jedną słuchawkę i… wspólnie dają wyjątkowy taneczny popis*.

*takie bajkowe sytuacje są teraz możliwe dzięki AirPods, czyli najnowszym bezprzewodowym słuchawkom Apple’a.

 

Empik – List od…

empik

 

Jak głosi Empik, najważniejsze znajdziesz w środku – dokładnie tak, jak w przypadku chłopca z najnowszego animowanego filmiku tej marki. Mały bohater ma za złe swojemu tacie, że ten znika gdzieś w każde święta Bożego Narodzenia. Na przestrzeni lat smutek zamienia się w złość. Wszystko zmienia się, gdy w któreś święta chłopiec otwiera zostawiony pod choinką list.

 

 

IKEA – W święta zamień się w słuch

ikea

Jeśli na myśl o typowych rozmowach i zachowaniach przy świątecznym stole dostajesz gęsiej skórki, zobacz, jak interpretuje je IKEA. Być może za pytaniem „Komu barszczu?” kryje się coś więcej? Najnowszy spot Ikei z serii „Niech żyje dom” ma tylko pół minuty, ale chwyta za serce.

To tylko cztery przykłady fajnych świątecznych reklam. Widzieliście ostatnio inne ciekawe video, zdjęcie lub outdoor nawiązujący do świąt, może w innej konwencji, niż powyższe? Pokażcie!

  • maria henzel

    Jedno jest też pewne niektórzy naprawdę nie umieją reklamować swojej firmy lub strony. Dlatego warto postawić na firmy takie jak profesjonalna agencja marketingowa , które znają się na rzeczy. Które robią to w subtelny sposób i skuteczny…