(Polski) Nowy Gmail – czy warto się przełączyć?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Gmail to jedna z najchętniej wybieranych poczt elektronicznych. Od niedawna ze skrzynki Google korzysta się jeszcze przyjemniej.

Gmail

Nowa wersja Gmaila, zaprojektowana rzecz jasna w stworzonym przez Google stylu material design, cieszy oko od pierwszego spojrzenia. Nowy Gmail przypomina nieco inną usługę Google, Inboxa. Nowe funkcje sprawiają, że skrzynka jest przejrzysta, a zarządzanie wiadomościami – bardzo proste.

Nowe funkcje Gmaila

Zatem co nowego pojawiło się w Gmailu?

  1. Widoczne załączniki – załączniki są dostępne w widoku skrzynki odbiorczej. Oznacza to tyle, że przesłane zdjęcia czy udostępnione dokumenty można otworzyć bez wchodzenia w wiadomość, do której są dołączone (jeśli są to pliki Google – widać je także w mailu informującym, że ktoś dodał w nich komentarz).
  2. Możliwość odłożenia maila na później – jeśli nie masz czasu odpowiedzieć na ważnego maila, możesz skorzystać z opcji „odłóż”, klikając na ikonkę zegara przy wybranej wiadomości i wskazując termin ponownego pojawienia się jej w skrzynce. Jeśli zechcesz wrócić do wiadomości szybciej, znajdziesz ją w folderze „Odłożone”.
  3. Przypomnienia – dobra opcja dla roztargnionych: nowy Gmail przypomina o mailach, które pozostały bez odpowiedzi zbyt długo.
  4. Możliwość wypisania się z newsletterów – jeśli konsekwentnie nie będziesz reagować na wiadomości od danego odbiorcy, Gmail zaproponuje Ci rezygnację z otrzymywania ich – bez opuszczania skrzynki.
  5. Panel po prawej stronie – daje szybki dostęp do trzech aplikacji: Kalendarza, Keep (który jest narzędziem do zapisywania notatek) i Listy zadań.

zrzut-ekranu-2018-04-30-o-11-40-13

 

Jak włączyć nowego Gmaila?

Żeby przejść do nowej wersji Gmaila, należy kliknąć w ustawienia (koło zębate w prawym górnym rogu) i kliknąć „Nowy Gmail – wypróbuj”. Do wyboru są trzy widoki: domyślny, wygodny i kompaktowy. Widok domyślny przypomina ten z wcześniejszej wersji, w widoku wygodnym z poziomu skrzynki odbiorczej znikają załączniki, a w kompaktowym – wiadomości się ścieśniają. Który widok jest najlepszy? O tym każdy użytkownik powinien zdecydować sam. Wygląda to tak:

domyslny
widok domyślny

wygodny
widok wygodny

kompaktowy
widok kompaktowy

Nowa wersja Gmaila jest zdecydowanie warta wypróbowania. Jeśli nie przypadnie Ci do gustu – zawsze możesz wrócić do klasycznej wersji. Jednak mamy przeczucie, że tak się nie stanie.