Realizacje

Strona internetowa, RWD
Przedszkole Miejskie nr 2 w Sosnowcu

Klient:

Przedszkole Miejskie nr 2 w Sosnowcu


Data:

Styczeń 2017r.


Zakres prac:

  • Strona internetowa
  • Wersje responsywna RWD

Realizacja

W natłoku obowiązków i realizowanych projektów dla naszych klientów zawsze szukamy równowagi. Tylko ona pozwala nam ciągle wyzwalać kreatywne pomysły i sprawa, że nasz zespół do każdej realizacji podchodzi indywidualnie.

Jedną z form, która równoważy naszą prace jest wspieranie instytucji lub osób prywatnych, które nie zawsze z różnych przyczyn mają możliwość realizacji różnych przedsięwzięć. W ubiegłbym roku ochoczo wspieraliśmy akcję zbiórki pieniędzy dla chorego na siatkówczaka Kacperka oraz podarowaliśmy moc prezentów na Mikołaja w jednym z publicznych przedszkoli.

Początek roku dał nam kolejną możliwość pomocy. Przedszkole Miejskie nr 2, które mieści się w Sosnowcu, zwróciło się do nas z zapytaniem o stworzenie strony internetowej, która ma pomóc w kontakcie z rodzicami. Nie mogliśmy odmówić znając sytuację budżetową placówek przedszkolnych finansowanych z budżetu państwa.

Wszystkie dzieci mają swoje marzenia

Każdy z nas napewno pamięta jak w dzieciństwie wyobrażaliśmy sobie siebie jako superbohatera, strażaka, policjanta czy choćby pirata. Całe nasze dzieciństwo składa się z mniejszych, większych, realnych lub też nie marzeń.

Słowem klucz w naszej realizacji stały się właśnie "marzenia". Tworzona przez nas strona internetowa miała być prosta, typu one-page, zawierać wyłącznie najważniejsze dla rodziców informacje.

Przejrzysta architektura informacji

Istotnym aspektem całej realizacji był brak wewnętrznych podstron. Wszystkie informacje, które miały znaleźć się na stronie były mocno wyselekcjonowane i ograniczone do minimum. Najważniejszym bowiem faktem była czytelność i uwydatnienie informacji, która są najbardziej potrzebne rodzicom, ponieważ to oni są głownymi odbiorcami strony internetowej.

Całą stronę postanowiliśmy podzilić na 5 ekranów - strona powitalna, o nas, oferta, galeria oraz kontakt. Każdy z ekranów posiadał swoją indywidualną paletę kolorów oraz postać wymarzonego przez dzieci bohatera. W ten sposób informacje przedstawione zostały nie tylko w sposób czytelny, ale i atrakcyjny wizualnie.

Elementem, który całość uzupełnił była ikonografia, wybrana tylko dla kluczowych elementów

Efekt końcowy

Finalnie uzyskaliśmy w pełni responsywną, czyli dostosowującą się do ekranu użytkownika, informacjną stronę internetową, która nie tylko cieszy rodziców aktualizacjami, ale również swoją warstwą wizualną, w pełni adekwatną do istytucji jaką reprezentuje.

Podzielisz nasze zdanie? Koniecznie sprawdź!

Zobacz online:

www.p2sosnowiec.pl

Zobacz również

Bubbles

Bubbles

eOdpoczynek.pl

eOdpoczynek.pl